Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality
aneb co se u nás děje
  


29.3.2012  Doplněny fotky z výjezdu do Šardic 7.3..
 
2.2.2011 Doplněny výjezdy z 23.9. a 29.1.

9.8.2010 Doplněn výjezd z 5.8.

13.7.2010
Doplněn dnešní výjezd

8.7.2010 Aktualizovány výjezdy.

28.12.2009
Doplněn stědrodenní zásah naší jednotky.

26.12.2009
Vánoční svátky nám připravily dva výjezdy, o tom dnešním do Mutěnic a štědrodením u nás v Hovoranech přineseme informace během dnešního dne.

4.11.2009 Přidán výjezd  z minulého týdne do Bromuvic. Více informací zde.

21.8.2009
Dnes ve 19:58 nám byl výhlášen poplach. Vyjeli jsme k zatím k našemu největšímu požáru v letošním roce. Více informací zde.
 
28.7.2009 Dnes ve 13:42 nám byl výhlášen poplach na požár půdy sklepa v Čejkovicích. Kvůli nedostatku lidí na pokrytí výjezdu a absenci ridiče jsme nemohli vyjet.

22.7.2009
Informace o našem již třetím červencovém výjezdu najdete zde.

14.7.2009 Dnes ve 13:58 nám byl vyhlášen požární poplach, jednalo se o požár v budově lakovny v obci Terezín, bližší informace zde.

8.7.2009 Dnes v 11:32 nám byl vyhlášen požární poplach, jednalo se o požár nákladního automobilu v Čejči, bližší info zde.

27.6.2009 Dnes členové naší jednotky na žádost starosty obce pomáhali při odklízení  následků přívalových dešťů, které se prohnaly naší obcí.

1.6.2009 Dnes nás přišly do naší zbrojnice v rámci dne dětí navštívit děti z mateřské školky. Dozvěděly se pro ně určitě zajímávé a někdy i poučné věci z života nás hasičů, seznámily se s naším vybavením, výdtrojí i technikou, shlédly také pár praktických ukázek způsobů hašení. Děkejeme jim tímto za návštěvu, na setkání s nimi se budeme vždy těšit. Fotogalerii najdete zde.

31.5.2009 Dnes jsme provedli pozdní jarní úklid naší zbrojnice, uspořádli jsme výbavu, uloženou v garážích, vyčistili podlahu, znečištěnou pohonými hmotami z aut a také jsme umyli zásahovou techniku, fotogalerii najdete zde.

15.5.2009 Doplněny fotky z požáru v Šardicích, autor je jeden ze členů JSDH Šardice, tímto děkujeme. Doplněnou fotogalerii najdete zde.

4.5.2009 Dnes ve 20:01 nám byl vyhlášen poplach, vyjeli jsme do Čejkovic, více v sekci výjezdy výjezdy.

26.4.2009 Dnes odpoledne provedla naše jednotka asistenci, při zapalování vatry na dětském dni při příležitosti pálení čarodějnic.

22.3.2009
Dnes ráno nám byl vyhlášen požární poplach, vyjeli jsme k požáru do Šardic, více v sekci výjezdy, video bude dodáno během odpoledne.

21.3.2009 Dnes odpoledne proběhlo v hasičské zbrojnici školení první pomoci pro zásahovou jednotku a to konkrétně o neodkladné resuscitaci.. Zopakovali jsme si to co by každý z nás měl znát a také jsme se dozvěděli i něco nového, všechno jsme také vyzkoušeli na figuríně, fotky najdete zde.


13.3.2009 Dnes kolem deváté hodiny dopolední nám byl vyhlášen požární poplach na požár domu v Terezíně. Naše jednotka byla odhlášena z akceschopnosti, kvůli opravě na cisterně, která je tedy nevýjezduschopná, byl nám přesto vyhlášen polach, k požáru jsme ale kvůli tomuto nevyjeli.


7.3.2009 Dnes v jednu hodinu po poledni se obcí rozezněla siréna, náš první letošní výjezd byl do Karlína, více v sekci výjezdy. Fotky dodáme během výkendu.

 

1.1.2009 Tento rok jsme u končili s celkovým počtem devíti výjezdů, z toho dvakrát se jednalo o velice náročné zásahy, jednou  o práci v dýchací technice v hořícím domě ve Starém Poddvorově a jednou v areálu bývalé firmy Lignum v Hodoníně, kde jsme ztrávili kyvadlovou dopravou vody, řízením dopravy, velením bojovému úseku, hašení z výškové techniky a samotným dohašováním zbylých ohnisek požáru 12 hodin. Děkujeme všem našim příznivcům za zájem o naši práci, o čemž svědčí přes 5000 návštěv našeho webu i tisícová zhlédnutí našich videí na serveru youtube. Děkujeme také vedení naší obce za podporu činnosti naší jednotky a to hlavně po finanční stránce, ať už se jedná o provozní náklady, nebo peníze na nákup kvalitních ochraných prostředků, které chrání naše zdraví, při vykonávání našeho nelehkého koníčku. Děkujeme také zaměstnavatelům členů naší jednotky, kteří uvolní naše členy z práce, nebo jim umožní, aby nemuseli do práce jít, když už u mimořádné události zasahujeme. Do nového roku vám přejeme, aby byl přesně podle vašich představ a abyste nejen v tom příštím roce nepotřebovali naši pomoc.

vaši Hasiči Hovorany


16.10.2008 V coučasné době investujeme do vybavení jednotky. Zakoupili sme dvě nové ruční vysílačky Motorola CP340. Nyní čekáme až přijdou dva nové zásahové komplety a také šest párů zásahových rukavic

26.9.2008 Informace o včerejším velice náročném zásahu v Hodoníně naleznete v sekci výjezdy


25.9.2008(6:12)  Dnes ve 00:32 byl vyhlášen požární poplach. Jednotka vyjela v počtu 1+3 do Hodonína k rozvinutému požáru v bývalé fabrice Delimax. Na místo bylo povoláno 14 jednotek se 17cti cisterenami. Jednotka Hovorany je stále jestě na místě. Další informace v průběhu dne.

 
29.8.2008
Včera proběhlo pucování naší liazky, abysme mohli dnes večer vyrazit na druhé setkání hasičckých aut, jejich strojníků, řidičů a ostatních členů posádky Pyrocar 2008 do Přibyslavi.

7.8.2008 Informace o dnešním výjezdu, který následoval ten předchozí o týden a půl hodinu, najdete jako vždy v sekci výjezdy.

31.7.2008 Informace o našel letošním sedmém zásahu naleznete v sekci výjezdy.

1.6.2008 Informace o zásahu z dnešní noci najdete zde.

3.5.2008 Včera půl hodiny před začátkem úvodního zápasu hokejového šampionátu, nás z hokejového opojení probral zvuk sirény, vyjeli jsme na Čejč, více v sekci Výjezdy.

17.4.2008 Včerejší zásah doplněn v sekci výjezdy.

16.4.2008 Dnes večer se opět rozezvučela siréna, i přesto že máme cisternu na STK a jednotka byla odhlášena z akceschopnosti nám byl vyhlášen poplach, vyjeli jsme ávií do Čejkovic. Více informací včetně pár fotek se dozvíte zítra.

 

24.3.2008 Po dlouhé době přinášíme další informace z dění kolem naší jednotky. Rozhodli jsme koupit notebooku, pro vedení dokumentace, které je v naší práci dost a dost. Současně pokračují práce na naší cisterně, která půjde příští měsíc na STK, v současné době řešíme uložení agregátů ve vnitřním prostoru nástavby, dobíjení akumulátorů ručních radiostanic a svítilen uvnitř kabiny a také napojení cisterny na konzervátor akumulátorů, který zabezpečí neustálé nabytí akumulátorů, aby bylo auto připraveno k výjezdu v jakékoliv denní i noční hodině, což je pro naši práci nezbytné.

 

21.2.2008 Slibované video z jízdy k zásahu do Čejkovic naleznete zde.


20.2.2008 Fotky ze včerejšího nočního zásahu naleznete zde, můžete se těšit i na video z jízdy k zásahu, které bude publikované během tohoto týdne.


19.2.2008 Uběhly dva dny a znovu se ozvaly sirény. Jednalo se už o třetí výjezd za posledních 14 dní. Více v sekci výjezdy.

 

 

18.2.2008 - 22.2.2008 Tento týden probíhá rozsáhlejší přestavba nádstavby na naší Liazce. Fotky najdete zde.

 

 

17.2.2008 O dnešním zásahu si můžete přečíst v sekci výjezdy.


2.2.2008 Dnes brzy ráno jsme vyjeli k našemu prvnímu letošnímu výjezdu.

 

 

25.1.2008 Přidány fotky hasičské zbrojnice


20.1.2008 Dnes proběhla výroční valná hromada. Vyslechli jsme si zprávu o činnosti sboru za uplynulý rok a co se chystá v letošním roce. Velitel jednotky pronesl pár vět k loňským zásahům, dozvěděli jsme se také jak si vede naše družstvo mladších žáků. Pan starosta nám popřál do nového roku jen to nejlepší. Následovalo občerstvení. Poté volná diskuse.


12.1.2008 Dnes k nám přijel p. Michna, zástupce firmy F-line ze Strážnice, aby nám předvedl nové vycházkové uniformy a zásahové obleky. Rozhodli jsme se nakoupit osm vycházkových uniforem, pro členy, kteří uniformu nemají a dva nové zásahové obleky pro členy jednotky. Stačili jsme taky připravit tombolu a odvést ji na sál, kde se večer konal tradiční Krojový ples.

11.1.2008 Dnes jsme si vzaly míry pro ušití nových vycházkových uniforem a připravili jsme obálky s losy na tombolu.

 

6.1.2008 Dnes proběhla schůze výboru a jednotky. Shodli jsme se na koupi nových vycházkových uniforem pro osm našich členů, a stanovily jsme si datum Výroční valné hromady, která se koná 20. ledna 2008 v 15 hodin na hasičské zbrojnici. Dále byla řeč o Krojovém plese, který náš sbor pořádá a který se neodvratně blíží. Koná se 12. ledna 2008 od 20 hodin v sále sokolovny. Hraje DH Šardičanka. Všichni jste srdečně zváni.

 


3.1.2008 Přidány fotky z průvodu Živý betlém


 

20.12.2007 V úterý nám přivezli nové kalové čerpadlo, více v sekci vybavení.


15.12.2007 Náš poklidný oběd vyrušila siréna. Vyjeli jsme opět do Terezína.


12.12.2007 Přidal jsem do sekce vybavení fotku a informace o naší nové centrále. Je plně fukční, jen je třeba pro ni udělat místo v cisterně.


10.12.2007 Dnes v naší hasičárně proběhla firmou F-line ze Strážnice ukázka níže zmíněné elektrocentrály a kalového čerpadla. Elektrocentrálu jsme rovnou zakoupili a nechali si ji, čerpadlo by mělo být dodáno do konce týdne. Fotky přidám během týdne.


8.12.2007 Na útvaru nám naladili frekvence do nových ručních vysílaček Motorola CP340 a tak jsme je mohli tento týden zařadit do výjezdového vybavení. Máme tak celkem už čtyři kusy ručních radiostanic.


7.12.2007 Přidal jsem fotky z akce Pyrocar07, která se v září uskutečnila na přibyslavském letišti. Uznáte sami, že vystavované techniky bylo dost a dost.


6.12.2007 Přidal jsem fotky techniky z výročí vzniku SDH v Dambořicích, kde dostali minulý rok novou Tatru a díky tomu nám mohli odprodat jejich Liazku, se kterou teď jezdíme.


5.12.2007 Po mnoha dohadech, plánech, konzultacích a ukázkách to vypadá na nákup elektrocentrály a kalového čerpadla značky Heron. Elektrocentrála bude sloužit na napájení bývalého šachetního čerpadla, které používáme na čerpání sklepů při povodních a také na napájení osvětlovacích stativů které máme v plánu také zakoupit. Kalové čerpadlo zastane funkci stříkačky PS12, narozdíl od ní je však menší a lehčí, dá se proto vozit v cisterně a manipulaci zvládnou bez problému dva lidé.


2.12.2007 Proběhla schůze výboru a jednotky. Shodli jsme se na spuštění těchto stránek, představili jsme si nové vysílačky, probrali sme výjezd který byl v pátek před schůzí a s ním související problémy se svoláváním jednotky vzniklé přestěhováním OPISU Hodonín na KOPIS Brno (už nám nechodí smsky ). Pravděpodobně se tyto problémy budou řešit nákupem nového svolávacího systému, který umí posílat smsky a prozvoňovat členy jednotky.