Jdi na obsah Jdi na menu
 


O  našem sboru a zásahové jednotce


Sbor dobrovolných hasičů v Hovoranech byl založen 8. srpna 1875 jako jeden z prvních českých sborů a druhý v okrese Hodonín. V srpnu roku 2000 při příležitosti 125 let od svého založení byla sboru předána do užívání nová hasičská zbrojnice, postavená obcí v trati Žleby. Zbrojnice se stala důležitým místem pro výcvik hasičů, schůzky výboru , ale také místem pro setkávání mladých, zejména při nácviku krojované mládeže.

 

V současné době registrujeme 87 členů, z toho 14 žen. Do požárního sportu je zapojeno jedno družstvo mladých a jedno družstvo starších  hasičů. Od roku 1997 byla zásahová jednotka sboru,která má 15 vycvičených členů, zařazena do JPO II. V roce 2006 přešla pod JPO III. Úkolem této jednotky je zasahovat dle potřeby v katastru 7 přilehlých obcí s výjezdem do 10 minut od zaznění sirény.
Pro tuto činnost je jednotka vybavena cisternovou automobilovou stříkačkou Liaz 101.860, automobilem Avia pro přepravu osob a dalšího hasebního materiálu. K dispozici má 8 kusů dýchacích přístrojů.


Obrazek


 Finanční situaci si členové sboru vylepšují každoročním sběrem želeného šrotu.
Sbor dobrovolných hasičů v Hovoranech je již po několik desítek let pořadatelem krojovaných hodů a krojových plesů.