ROK 2008

1+4
CAS25L101

25.9.2008

Dnes v 0:32 nám byl vyhlášen požární poplach. Už při zjištění, že hoří v Hodoníně nám bylo jasné, že se jedná o požár velkého rozsahu, jelikož byl vyhlášen nejvyšší III. stupeň požárního nebezpečí. Už při jízdě k zásahu jsme v Hodoníně viděli velkou záři a později i vysoké plameny.
Po příjezdu na místo zásahu jsme zjistili že se jedná o požár opravdu velkého rozsahu v areálu firmy Lignum. Hned na začátku jsme byli nasazeni na kyvadlovou dopravu vody, ovšem naše úlohy se během noci měnily. Členové naší jednotky prováděli během noci různé práce, jako řízení provozu před bránou, řízení kyvadlové dopravy vody, posílání jednotlivých cisteren, na jednotlivé bojové úseky, kyvadlová doprava naší cisternou a i velení jednomu ze čtyř bojových úseků. Po ukončení hasebních prací okolo sedmé hodiny ráno všechny potěšil čerstvý guláš, který všem opravdu přišel vhod. Poté se už všechny jednotky, včetně té naší těšily na odjezd domů. Ovšem naše jednotka, jako jedna z mála zůstala na místě i dopoledne. Byli jsme nasazeni na dohašovací práce, zvenku i zevnitř budov. Prováděli jsme ve spolupráci s profesionálními hasiči z Hodonína dohašování z venku pomocí automobilového žebříku a později jsme také pomocí C i vysokotlakého proudu dohašovali jednotlivá ohniska uvnitř vyhořelých budov. Dohašovací práce pro nás skončily něco před dvanáctou hodinou, kdy už jsme toho měli opravdu plné zuby. V tu chvíli opět potěšila další dávka guláše. Kolem poledne po dopsání a předání zpráv o zásahu jsme se konečně vydali na cestu domů. Na základnu jsme se vrátili někdy po půl jedné odpolední, tento velice náročný zásah pro nás tedy trval kolem 12ti hodin.

Článek o této události můžete nalézt také zde
Oficiální fotografie z požáru najdete zde

Na místě: HZS Hodonín, JSDH Hodonín, JSDH Dolní Bojanovice, JSDH Rohatech,
JSDH Dubňany, JSDH Ratíškovice, JSDH Mutěnice, JSDH Petrov, JSDH Prušánky, HZS Břeclav, JSDH Hrušky, JSDH Hovorany, JSDH Mikulčice

7.8.2008

Dnes ve 21.17 byl JSDH Hovorany
vyhlášen požární poplach, vyjeli jsme v počtu 1+5 k nahlášenému požáru rodinného domu do obce Šardice, po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach. Jednotka na místě nezasahovala.

Na místě: JSDH Hovorany, HZS Kyjov, JSDH Šardice

31.7.2008

Dnes ve 20:43 byl Jednotce Sboru Dobrovolných Hasičů obce Hovorany vyhlášen požární poplach, vyjeli jsme v počtu 1+6 k nahlášenému požáru lesa u obce Mutěnice, po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o neohlášené pálení. Jednotka na místě nezasahovala.

Na místě: JSDH Mutěnice, JSDH Hovorany, HZS Hodonín

1.6.2008
Dnes ve 2:09 byl JSDH Hovorany vyhlášen požární poplach. Vyjeli jsme k ohlášenému požáru osobniho automobilu v naší obci. Při průzkumu jsme zjistili zahoření elektroinstalace vozidla. Jednotka odpojila autobaterii a po příjezdu HZS Kyjov se vrátila na základnu. Jednotka ze Šardic byla odvolána po cestě na místo události..

Na místě: JSDH Hovorany, HZS Kyjov
2.5.2008

Dnes v 18:22 byl JSDH Hovorany vyhlášen požární poplach.
V 18:25 jsme vyjeli s CAS25 liaz 101
k nahlášenému požáru osobního aotomobilu na Čejč. Po příjezdu na místo události jsme požár zlikvidovali a provedli ochlazení vraku pomocí vysokotlakého proudu.
Příčina požáru nám není známa.
Můžete se podívat také na fotky a video ze zásahu.

Na místě:JSDH Hovorany, JSDH Čejč, HZS Hodonín

16.4.2008

Ve 20:23 byl vyhlášen poplach JSDH Hovorany. Jelikož byla naše cisterna na STK museli jsme netradičně vyjet ávií a jelikož jsme byli odhlášení z výjezdu a přesto jsme byli povolání, vznikl menší zmatek, vyjeli jsme tedy až po pokynu operačního důstojníka. Jednalo se o požár udírny v Čejkovicích, požár byl uhašen před příjezdem prvních jednotek, proto jsme tedy nezasahovali. Pár fotek najdete zde.

Na místě:JSDH Mutěnice, JSDH Velké Bílovice, JSDH Hovorany, HZS Hodonín

19.2.2008

V 19:19 byl vyhlášen požární poplach JSDH Hovorany, jednotka vyjela s CAS25 Liaz 101 v počtu 1+7 k nahlášenému požáru trávy a keřů u obce Čejkovice. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že se jená o rozvinutý požár větví, pařezů, klestí a všeho možného na ploše asi sto čtverečních metrů, proto jsem nasadili dva útočné proudy, po příjezdu HZS Hodonín a JSDH Čejč byl natažen další útočný proud. Brzy jsme zjistili, že tato technika vzhledem k velké vzdálenosti požářiště od nejbližšího vodního zdroje nebo hydrantu, nebude stačit, byly proto povolány posilové jednotky z okolí, vlastnící cisterny s velkým množstvím vody. Po příjezdu dalších jednotek byla zřízena kyvadlová doprava vody. Hasební práce byly ukončeny kolem půl jedenácté, kdy si požářiště převzali pracovníci zemědělského družstva Čejkovice, kteří ho hlídali do rána. Požár vznikl nepozorností občana Čejkovic při pálení klestí. Další informace naleznete zde.

Na místě:
JSDH Hovorany, HZS Hodonín, JSDH Čejč, JSDH Velké Bílovice, JSDH Brumovice, JSDH Násedlovice, JSDH Šardice

17.2.2008

Dnes kolem půl deváté dopolední hodiny se vesnicí rozezněly sirény. Vyjeli sme k nahlášenému požáru rodinného domu v naší obci s CAS25 Liaz 101 v počtu 1+8. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že se jednalo o požár elektroinstalace, který majitel sám uhasil pískem, nemuseli jsme tedy zasahovat. Po příjezdu HZS Hodonín, jsme předali zásah a odjeli zpátky na základnu.

Na místě: JSDH Hovorany, HZS Hodonín

2.2.2008

V 1:22 v noci byl vyhlášen poplach JSDH Hovorany, jednalo se o rozsáhlý požár rodinného domu v obci Starý Poddvorov, který se později rozšířil i na střechu sousedního objektu. Jednotka vyjela v počtu 1+3 s CAS 25 Liaz 101, na místě probíhaly hasební a likvidační práce za použití dýchací techniky až do brzkých ranních hodin.

Na místě: HZS Hodonín, JSDH Mutěnice, JSDH Hovorany, JSDH Dolní Bojanovice, JSDH Velké Bílovice, JSDH Starý Podvorov, JSDH Prušánky

Z DALŠÍCH WEBŮ